Czy farby bez amoniaku są lepsze?

Farby do włosów to przyjaciele każdej kobiety. Dzięki nim można zupełnie odmienić swój wygląd oraz zyskać na pewności siebie szczególnie wtedy, gdy gdzieniegdzie można zaobserwować siwe pasma. Na jaką farbę warto wtedy postawić? Odpowiadamy.

Farby do włosów bez amoniaku — postaw na bezpieczną zmianę koloru

Farba do włosów brąz to najczęściej wybierany przez kobiety produkt. Nowy kolor to pewność siebie, o którą zawsze należy dbać szczególnie, zauważając już pierwsze siwe włosy. Zmiana niekiedy przydaje się również po to, aby zupełnie zmienić dotychczasowy styl oraz spróbować nowej wersji siebie. Wtedy należy zadbać nie tylko o skuteczność, ale również bezpieczeństwo.

Farby do włosów bez amoniaku to produkty rekomendowane przez profesjonalnych fryzjerów. Sam amoniak ma silne zasadowo odczyn, który sięga nawet 10 pH. O ile dla włosów jest to zaleta, dla skóry jest to intensywne działanie drażniące. Powierzchnia naszej głowy ma zazwyczaj kwaśny odczyn, który waha się między 4,7 a 5,6 pH. Zaburzając taką harmonię, możemy spotkać się z podrażnieniem, pieczeniem, reakcjami alergicznymi oraz nawet w niektórych przypadkach z wypadaniem włosów.

Farby pozbawione amoniaku mają naturalny jego zamiennik w postaci ekstraktów roślinnych. Są one na tyle silne, że rozchylają łuski włosów, jednak nie stanowią zagrożenia dla samej skóry. Zazwyczaj mają jedynie delikatny efekt peelingu, który redukuje dodatkowa obecność witamin oraz substancji odżywczych.

Farby do włosów bez amoniaku — dowolnie zmieniaj kolor

Brak amoniaku niesie za sobą również korzyści dla osób, które często chcą widzieć się w innej wersji kolorystycznej. Częste farbowanie bez tego składnika to przede wszystkim bezpieczny proces, który można regularnie powtarzać. Takie farby nie rozdwajają końcówek i można je stosować po 28 myciach — dopiero wtedy widoczna jest jakakolwiek utrata intensywności koloru.

Wiele fryzjerów stawia na farby bez amoniaku w swoich salonach również ze względu na łagodny zapach. Każda osoba, która miała styczność z amoniakiem, wie, jak nieprzyjemne jest to doznanie. Drażniący zapach może być trudny do zaakceptowania szczególnie dla kobiet w ciąży oraz osób wyczulonych na woń. Farby bez dodatku amoniaku nie powodują na przykład dolegliwości bólowych głowy oraz złego samopoczucia.

Zdecydowanie farby bez dodatku amoniaku są doskonałą alternatywą dla osób, które chcą zmienić swój wizerunek w bezpieczny oraz skuteczny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.