Mówisz – piękna skóra. Myślisz… biała herbata

Tak moi drodzy. Nie tylko zielona herbata dba o skórę pomagając w zachowaniu jej młodego i zdrowego wyglądu. Pomocna w tym celu jest również jej herbaciana koleżanka – czyli tytułowa biała herbata. Dzisiaj kilka słów o tym, jak biała herbata pomaga w pielęgnowaniu urody.

Kilka słów o białej herbacie

Susz na białą herbatę pozyskiwany jest z pierwszych młodych, wiosennych pączków rośliny. Uprawiana jest ona jedynie na obszarze Chin oraz Sri Lanki. Ze względu na specyficzny sposób jej wytwarzania, biała herbata uznawana jest za najdroższy, ale jednocześnie najbardziej ceniony gatunek.

Ile dobrego robi dla naszej skóry biała herbata?

Przede wszystkim jest sprzymierzeńcem młodego wyglądu. Ze względu na dużą zawartość antyoksydantów spowalnia procesy starzenia skóry. Ponadto działa ochronnie na włókna elastyny – odpowiedzialne za jej elastyczność oraz włókna kolagenowe – decydujące o jej jędrności i naprężeniu. Dzięki temu skóra dłużej zachowuje swoją gładkość. Biała herbata chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych UV. Dlatego najlepiej stosować ją tuż przed wyjściem z domu w postaci toniku. Biała herbata znana jest też ze swoich kojących właściwości. Stąd też bywa pomocna na przykład przy pielęgnacji skóry ze skłonnością do podrażnień. Ponadto biała herbata przyspiesza procesy regeneracyjne skóry, a także stanowi tarczę ochronną przed niszczącym wpływem czynników zewnętrznych, jak np.: zanieczyszczenia powietrza czy metale ciężkie. Stosując białą herbatę można również zauważyć wyrównanie kolorytu skóry oraz usunięcie przebarwień. Warto też nadmienić, że biała herbata doskonale nawilża skórę, jednocześnie zapobiegając ucieczce wody z jej komórek.

Biała herbata w kosmetyce

Dobroczynny wpływ białej herbaty na naszą urodę docenił również przemysł kosmetyczny. Ekstrakty z jej liści znajdują swoje zastosowanie w preparatach o właściwościach:

  • kojących;
  • nawilżających;
  • wspomagających procesy regeneracyjne i naprawcze skóry.

Jej dodatek znajdziemy jednak nie tylko w kosmetykach do ciała. Dodawana jest ona również do produktów dedykowanych skórze głowy oraz włosom z tendencją do przetłuszczania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.