Bezpieczne herbaty dla kobiet w ciąży

Przyszłe mamy powinny dbać nie tylko o swoją formę oraz to co ląduje na ich talerzach, ale także o dobór właściwych napojów, takich jak herbata. Które gatunki są najbezpieczniejsze?

Herbata w ciąży – korzyści z jej picia

Herbata znajduje się na liście używek – wie o tym każda przyszła mama. Z obawy o bezpieczeństwo swoje i swojego maleństwa, stara się więc rezygnować z tego typu napojów. Nie jest to właściwe rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ nie każda herbata w ciąży jest zakazana. Najbezpieczniejsze w tym okresie, są dla przyszłych mam oczywiście herbaty ziołowe. Po które warto sięgać i dlaczego? Mięta to jedna z wielu możliwości. Po co ją pić? Otóż herbata miętowa w ciąży przynosi ulgę przy nudnościach i wymiotach. Ponadto działa rozluźniająco oraz reguluje procesy trawienne.

Właściwie wybrana herbata w ciąży może sprawić, że będziesz ten etap przechodziła dużo łagodniej.

Rumianek to także przyjaciel ciężarnych kobiet. Rumianek w ciąży uspakaja. Jest też polecany tym paniom, które mają problem z zasypianiem lub źle przesypiają noc. Pokrzywa również stanowi wsparcie dla przyszłych mam. Jakie daje korzyści pokrzywa w ciąży? Przede wszystkim uzupełnia niedobory: wapnia i żelaza. Po drugie – zapobiega powstawaniu obrzęków ciała, zwłaszcza nóg, co jest naturalnym zjawiskiem u wielu pań w ciąży. Warto też podkreślić, że pokrzywa pita w ciąży pomaga również zachować piękną i zdrową skórę. Minimalizuje też utratę włosów. Mamy muszą jednak wiedzieć, że nie tylko zioła można pić w czasie ciąży. Otóż sprzyjające temu trudnemu etapowi właściwości posiada również herbata rooibos. Warto po nią sięgnąć ponieważ:

  • uzupełnia niedobory ważnych substancji mineralnych i mikroelementów, jak chociażby uodporniająca witamina C lub żelazo;
  • działa delikatnie rozkurczowo;
  • minimalizuje dolegliwości żołądkowe – biegunka, wymioty, mdłości;
  • przyjemnie wycisza;
  • ułatwia zasypianie i dba o spokojny sen.

Tak więc drogie przyszłe mamy, jeśli lubicie herbatę, nie musicie z niej rezygnować. Dzięki niej łatwiej przejdziecie ten trudny etap. Ponadto herbata w ciąży to świetna alternatywa dla szkodliwej kawy. Pamiętajcie jednak, by wybrać właściwy gatunek. W razie wątpliwości, dopytajcie o ten szczegół swojego lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.