Przyszłe mamy powinny dbać nie tylko o swoją formę oraz to co ląduje na ich talerzach, ale także o dobór właściwych napojów, takich jak herbata. Które gatunki są najbezpieczniejsze?
Herbata w ciąży – korzyści z jej picia
Herbata znajduje się na liście używek – wie o tym każda przyszła mama. Z obawy o bezpieczeństwo swoje i swojego maleństwa, stara się więc rezygnować z tego typu napojów. Nie jest to właściwe rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ nie każda herbata w ciąży jest zakazana. Najbezpieczniejsze w tym okresie, są dla przyszłych mam oczywiście herbaty ziołowe. Po które warto sięgać i dlaczego? Mięta to jedna z wielu możliwości. Po co ją pić? Otóż herbata miętowa w ciąży przynosi ulgę przy nudnościach i wymiotach. Ponadto działa rozluźniająco oraz reguluje procesy trawienne.
Rumianek to także przyjaciel ciężarnych kobiet. Rumianek w ciąży uspakaja. Jest też polecany tym paniom, które mają problem z zasypianiem lub źle przesypiają noc. Pokrzywa również stanowi wsparcie dla przyszłych mam. Jakie daje korzyści pokrzywa w ciąży? Przede wszystkim uzupełnia niedobory: wapnia i żelaza. Po drugie – zapobiega powstawaniu obrzęków ciała, zwłaszcza nóg, co jest naturalnym zjawiskiem u wielu pań w ciąży. Warto też podkreślić, że pokrzywa pita w ciąży pomaga również zachować piękną i zdrową skórę. Minimalizuje też utratę włosów. Mamy muszą jednak wiedzieć, że nie tylko zioła można pić w czasie ciąży. Otóż sprzyjające temu trudnemu etapowi właściwości posiada również herbata rooibos. Warto po nią sięgnąć ponieważ:
- uzupełnia niedobory ważnych substancji mineralnych i mikroelementów, jak chociażby uodporniająca witamina C lub żelazo;
- działa delikatnie rozkurczowo;
- minimalizuje dolegliwości żołądkowe – biegunka, wymioty, mdłości;
- przyjemnie wycisza;
- ułatwia zasypianie i dba o spokojny sen.
Tak więc drogie przyszłe mamy, jeśli lubicie herbatę, nie musicie z niej rezygnować. Dzięki niej łatwiej przejdziecie ten trudny etap. Ponadto herbata w ciąży to świetna alternatywa dla szkodliwej kawy. Pamiętajcie jednak, by wybrać właściwy gatunek. W razie wątpliwości, dopytajcie o ten szczegół swojego lekarza.