Herbaciane sposoby na … nadpotliwość

Nadpotliwość to koszmar, który wzmaga się szczególnie w sytuacjach stresujących, ale i latem. Dlatego dzisiaj zdradzę Wam herbaciane sposoby na tę przykrą dolegliwość.

Ten nieprzyjemny wilgotny problem

Nadmierne pocenie się to problem, który utrudnia wielu z nas codzienne funkcjonowanie. To swoiste zaburzenie, jest dość trudne do opanowania, gdyż za jego występowanie odpowiedzialnych jest zazwyczaj kilka różnych czynników. Stąd też osoby cierpiące na tę przypadłość często rezygnują z bogatego życia towarzyskiego i najchętniej wybierają rodzaj pracy, którą mogą wykonywać w samotności lub w zaciszu własnego domu. Ponadto problem z nadmiernym poceniem obniża poczucie własnej wartości i często dyskredytuje nas w oczach płci przeciwnej. Najbardziej cierpią na nadpotliwość osoby, których pot wydziela intensywny zapach – co jest uzależnione od ilości zawartego w nim mocznika i jest cechą bardzo indywidualną.

Herbatą w pocenie

Aby opanować nadmierne pocenie się, nie wystarczy jedynie zmiana diety (eliminacja ostrych przypraw i potraw, kawy czy alkoholu) czy zintensyfikowane zabiegi higieniczne. Bardzo dobre efekty przynosi również ziołoterapia. Ściślej mówiąc kąpiele oraz napary. Po jakie zioła najlepiej wtedy sięgnąć i jakich efektów możemy się po nich spodziewać? Najbardziej popularnym tego typu środkiem jest wywar z szałwii. Aby był skuteczny, należy go spożywać przynajmniej 3x dziennie po jednej szklance. Przy nadpotliwości sprawdzi się również napar z rumianku. Można go stosować jako napój, ale również w postaci tonika do przemywania pach. Dodatkową zaletę naparu z rumianku w formie toniku stanowi jego kojący wpływ na wrażliwą i delikatną skórę pod pachami. Poza tym rumianek ładnie pachnie, co dodatkowo może zamaskować nieprzyjemny zapach. Walkę z nadpotliwością wygramy również sięgając po napar z pokrzywy, który nie tylko sprzyja regulacji wydzielania potu, ale także usuwa jego zbyt intensywny i nieprzyjemny zapach. W walce z nadpotliwością pomocna jest również melisa herbata, która ratuje nas zwłaszcza przy stresujących sytuacjach potęgujących ten objaw.

Reasumując: przy odrobinie cierpliwości, możemy wygrać walkę z nadmiernym poceniem bez kosztownych terapii. Wystarczy, że zdecydujemy się na naturalne metody. Poza tym zrezygnujemy na jakiś czas z ostrych i bardzo gorących potraw; ograniczymy alkohol (zwłaszcza latem), a modne stroje zastąpimy lnianymi lub wykonanymi z bawełny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.