Magiczna, biała kwitnąca herbata i jej właściwości

Jest coś niezwykłego i magicznego w rozkwitających pąkach kwiatów. Niestety, zazwyczaj nie mamy tyle czasu, by bacznie przyglądać się temu niesamowitemu i przepięknemu procesowi. Jednak na szczęście Chińczycy wpadli na wspaniały pomysł, dzięki któremu możemy go odtworzyć w szklance z gorącą wodą i stworzyli kwitnącą herbatę. Flowering tea nie tylko magicznie wygląda, ale również ma szereg prozdrowotnych właściwości, a ich największa ilość znajduje się w białej kwitnącej herbacie.

Przygotowanie białej kwitnącej herbaty

suszona biała kwitnąca herbata

Lichi ball (bo tak nazywane są misternie, ręcznie zwijane pączki) powstają najczęściej z białej herbaty, której aromat i smak jest delikatny. Taka delikatność idealnie wpasuje się też do tak magicznego i jakże subtelnego procesu rozkwitania pąków. Po zalaniu herbaty gorącą wodą, ukazać się nam może np. owoc lichii, nagietek czy róża. Jednak aby nie zepsuć tego magicznego efektu rozkwitania, musimy wiedzieć, w jaki sposób zaparzyć herbaciane kulki. Biała kwitnąca herbata (bo to z niej najczęściej wykonywane są kulki) wymaga parzenia w temperaturze około 80-85°C. Największą zaletą tego rodzaju herbaty jest rozchylanie się jej pąków i ukazanie zawartości, dlatego do przenia najlepiej wybrać szklany przezroczysty dzbanek. Dzięki temu będziemy mogli podziwiać magiczny widok rozkwitania. Jedna kulka białej herbaty powinna być parzona w około litrze wody. Koniecznie trzeba pamiętać o kolejności: najpierw wlewamy wodę, a dopiero później umieszczamy w niej kulkę. Parzymy przez około 5 minut, po czym jasno-słomkowy napar wlewamy do kubków lub filiżanek. Jeden kwiat może być zaparzany nawet dwa lub trzy razy. Jednak za każdym razem trzeba wylewać wodę, aby nie zniszczyć niezwykle delikatnej kulki.

Biała kwitnąca herbata – właściwości

parzona biała kwitnąca herbata
www.yerbamarket.com

Jedną z największych zalet białej rozkwitającej herbaty są wizualne wrażenia estetyczne. Widok rozchylających się pączków jest wyjątkowo piękny. Większość kulek jest też dodatkowo aromatyzowana, dzięki czemu możemy cieszyć się cudownym aromatem. Oczywiście napar z białej herbaty posiada szereg właściwości zdrowotnych. W białej herbacie znajduje się najwięcej antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki, powodujące nowotwory oraz odpowiadające za szybsze starzenie się skóry. Cechuje się też bardzo delikatnym smakiem i niską ilość teiny. Dzięki temu jest szczególnie polecana osobom z wysokim ciśnieniem. Biała herbata znana jest także ze swoich właściwości antybakteryjnych (działa też przeciwpróchniczo), chroni przed osteoporozą oraz zawałem serca. Zaparzanie rozkwitającej herbaty codziennie nauczy nas również cieszyć się chwilą, uspokoi i wyciszy, bowiem każdego dnia warto fundować sobie takie miłe dla oczu i ciała przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.