Herbata na prezent

Herbata Dilmah wprowadziła ostatnio na rynek bardzo fajny zestaw kilku herbacianych smaków. Widząc to opakowanie od razu pomyślałam, że to idealny pomysł na upominek dla mojej przyjaciółki. Z kolei kilka dni po tym zobaczyłam na sklepowej wystawie niewielkie, drewniane pudełeczko z napisem Tea Time. I w tym momencie powstał dylemat: czy lepiej jest kupić gotowy zestaw upominkowy, czy też samemu przygotować oryginalną, samodzielnie zapakowaną herbatę w ręcznie pomalowanym pudełeczku?

Zalety gotowych „koszy herbacianych”

Oczywiście pod nazwą „herbaciane kosze” kryje się o wiele więcej produktów, niż wskazuje na to sama nazwa. Z jednej strony nie trzeba się samemu „męczyć” z wyszukiwaniem ciekawym, dobrej jakości produktów i dodatków do herbaty, ponieważ gotowe kosze zawierają dzbanuszki, kubeczki lub filiżanki, akcesoria do parzenia herbaty, kilka opakowań smakowych herbat (lub jedno zbiorcze, jak w przypadku herbaty Dilmah) oraz słodkie dodatki (najczęściej są to czekolady lub pralinki).  Do zalet takich gotowych rozwiązań zaliczam:

  • oszczędność czasu i miejsca;
  • nie trzeba ładnie pakować herbatek, kosze są często bogato zdobione;
  • można kupić oryginalne, rzadko spotykane smaki czaju;
Herbata Dilmah
Źródło grafiki: Makro.pl

Jednak największą wadą jest… cena koszy! Najtańsza oferta to wydatek rzędu 100-150zł, a więc wcale nie tak mało. Poza tym nie każdy potrzebuje nowego dzbanuszka lub zaparzarki. Dla osób poszukujących nieco oszczędniejszych rozwiązań, polecam samodzielne przygotowanie herbacianego prezentu.

Herbata na prezent

Do jej przygotowania niezbędne są trzy elementy: herbaciane pudełko, gotowa mieszanka herbatek w saszetkach oraz mały, podstawowy zestaw do decoupage (klej, pędzelek oraz papier ryżowy lub serwetka w kwiaty). Na wierzchnią część pudełeczka należy nałożyć specjalny klej, następnie przykleić ozdobny papier i ponownie posmarować całość klejem. Bardzo ważne jest, aby nie były wyczuwalne żadne nierówności ani też pojawiły się bąbelki powietrza. Wierzch można posmarować kilkoma warstwami kleju, by utrwalić jego trwałość. Do środka wkładamy herbatę w papierowych saszetkach i gotowe!

herbata Dilmah
Takie opakowanie można kupić już za 20zł!

Pamiętajcie, że możecie tu włożyć kilka smaków lub przełożyć z gotowych mieszanek do jednego pudełka. Koszt takiego herbacianego prezentu nie powinien przekroczyć 60 złotych, czyli połowę tego, co kosze. Oczywiście nie wolno się zniechęcać, jeśli za pierwszym razem nie wyjdzie nam ozdabianie pudełka. Zestaw decoupage można zastąpić naklejkami lub przykleić suszone kwiatki. To oryginalny, jedyny w swoim rodzaju prezent, którego nie sposób nie docenić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.