Co zrobić z butelkami po wodzie?

Też się głowicie, co zrobić z butelkami po wodzie? Nie mówię o ich zwyczajnym wyrzucaniu, lecz o ponownym wykorzystaniu, nadając takiemu opakowaniu drugie życie. Próbowałam podpytywać znajomych, którzy mają małe dzieci, co ciekawego można wyczarować z takiej butelki, jednak nie potrafili mi wskazać jakiejś konkretnej rzeczy. „Poszukaj w sieci” mówili. I tak właśnie zrobiłam.

Początkowo, wpisując frazy w wyszukiwarce na temat ponownego wykorzystania butelek, wyskakiwało mi mnóstwo artykułów i zdjęć dotyczących ich złego recyklingu. W porządku, zgadzam się, że trzeba dbać o środowisko naturalne i jak segregować śmieci, jednak nie o to mi chodziło. Nieco kombinując, pod frazą „water bottle crafts” znalazłam mnóstwo zdjęć i filmików, które w prosty i szybki sposób pokazują, co zrobić z butelkami po wodzie. Podzielę się z Wami moimi odkryciami:

sałata w butelkach po wodzie
Sałata w eko-opakowaniach
kwiatki w butelkach po wodzie
A nawet kwiatuszki!

Zauważyliście, że ludzie potrafią przerobić niemal każdą, bo dużą i małą butelkę po wodzie, w niemal artystyczne cudo? Na co dzień sama pijam tę butelkowaną, która ma nieco inna, bo charakterystyczne dla siebie opakowanie. Woda Żywiec Zdrój (tutaj śmiało klikamy), dzięki swojej nieco fantazyjnej butelce, pozwala mi na wyczarowanie tego typu niezwykłych rzeczy:

żółwiki

lampiony w butelkach plastikowych
Świeczki w plastikowych butelkach

Nauka poprzez zabawę – to chyba najlepszy sposób, aby radośnie spędzić czas z dzieciakami i przy okazji nauczyć je pożytecznych rzeczy. Nie wszystko musi lądować do kosza: fusy po kawie można wykorzystać do peelingu, listki po herbacie do pozbycia się meszek, a butelki po wodzie do zrobienia małego karmnika dla ptaszków lub opakowania na dziecięce klocki.

opakowanie na klocki
Opakowanie na klocki i drobne zabawki
karmnik dla ptakow z butelki
Poręczny karmnik dla ptaków z butelki po wodzie

A najbardziej zaskoczyło mnie to!

 

eko-sztuka
Eko-sztuka, czyli ogromne ryby zbudowane wyłącznie z plastikowych butelek!

Źródło zdjęć: Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.