Herbata Loyd – krótki przegląd

Herbata Loyd pojawiła się na polskim rynku jesienią 2002 roku i bardzo szybko zapełniła sklepowe półki zarówno wielkich supermarketów, jak i małych, wiejskich sklepików. Za jej dystrybucję na terenie naszego kraju odpowiada rodzima firma Mokate, która powstała blisko 90 lat temu na południu Polski.

W 1990 zaczęła produkować słynną śmietankę do kawy, a dwa lata później proszek do przygotowania kawy instant. Wystarczyło zaledwie kilkanaście lat, by asortyment marki rozrósł się nie tylko do gamy kawowej, ale także herbacianej, czekoladowej i płatków muesli. Mokate posiada dziewięć przedsiębiorstw na terenie Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Węgier, a rocznie eksportuje swoje towary do ponad 70 krajów na całym świecie.Herbata loyd earl grey

Mały wielki czaj

Produkcja herbaty Loyd jest wzorowana na tradycyjnej, angielskiej recepturze opracowanej przez Thomasa Lloyda & Ewarta w XVIII wieku. Producent deklaruje, iż do przygotowywania gotowych herbat używa wyłącznie suszu pochodzącego z renomowanych herbacianych plantacji. Na tle produktów konkurencji z pewnością wyróżnia się w warstwie wizualnej: zarówno opakowania, jak i same piramidki herbaciane są wykonane ze szczególna starannością, barwne pudełeczka przyciągają oko, a szeroki wybór smaków zachęca po sięgnięcie po ulubiony napój. Poza tym trudno nie przyznać racji, iż herbata Loyd posiada jedną z najładniejszych polskich kampanii reklamowych w ciągu ostatnich kilkunastu lat (ambasadorką marki została Justyna Steczkowska):


Rodzaje herbat Loyd

Chociaż na stronie producenta widnieje kilkadziesiąt różnych produktów określanych mianem herbaty, to jednak skupię się wyłącznie na tych, które w swoim składzie mają susz z listków Camelli Sinensis:

Herbaty czarne: Classic Black Tea, English Blend, Earl Grey, Citrus Tea oraz Lemon Tea, a także specjalnie wyselekcjonowane odmiany z Indii (Rich India Finest Selection) oraz Kenii (Dark Kenya Finest Selection).

Herbaty zielone: z cytryną, ze skórką pomarańczy, mandarynki i dodatkiem białej herbaty, z nagietkiem i słodką opuncją, z trawą cytrynową i melonem, a także Chun Mee, czyli herbaty z gatunku Preciuos Eyebrow Tea rosnącej w prowincji Jiangxi.

Kolekcja zielonych herbat oferuje naprawdę dobre połączenia smakowe. Osobiście zabrakło mi czerwonej herbaty, po którą sięga coraz więcej osób dbających o smukłą sylwetkę. Może Mokate wyjdzie naprzeciw potrzebom klientów i wprowadzi do obrotu również smakowe białe herbaty?

Napoje owocowe

Grzaniec LoydPrzyznaję, iż mam słabość do tych herbatek, znakomicie sprawdzają się w trakcie letnich upałów, zwłaszcza pigwa z mirabelką oraz truskawka z rabarbarem. W sumie próbowałam wszystkich smaków: śliwka z cynamonem wydaje mi się ciut zbyt intensywna w smaku, a w połączeniu maliny z truskawkami zbyt mało czuć smak tych drugich, niemniej polecam ananas z gruszką oraz dziką różę z jabłkiem. Dzięki lekkiemu, owocowemu smakowi nadają się zarówno do obiadu, jak i skutecznie ugasza pragnienie. Doskonała alternatywa dla niezdrowych napojów gazowanych słodzonych olbrzymią ilością cukru.

Na stronie producenta można zapoznać się z pozostałym asortymentem (yerba matte, herbaty miodowe, rozgrzewające oraz połączenie smaku herbaty i wina). Nie miałam okazji ich jeszcze próbować, ale pewnie to się wkrótce zmieni. A jak Wy postrzegacie herbaty Loyd? Lubicie je kupować?

herbata-loyd-z-miodem-manuka

Herbata loyd z miodem manuka

Źródło grafik: loydtea.pl

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.