Mrożona herbata

Lato mamy w pełni, czego nie sposób nie zauważyć. Więc oprócz wykorzystywania świeżych owoców do domowych wypieków zachęcam Was również do „przerzucenia się” na mrożone napoje. Zaproponuję Wam wiele przepisów na pyszne i orzeźwiające mrożone herbaty.

Ice tea

Mrożona herbata jest „wynalazkiem” amerykańskim. W czasie targów herbacianych odbywających się w otoczeniu upalnej pogody, odwiedzający nie byli zbyt chętni do degustacji gorących napojów. Skłoniło to jednego z wystawców do uruchomienia kreatywności – dodał kostki lodu do ciepłej herbaty i w mig stała się łakomym kąskiem dla gości targów. Już od dziesiątek lat ice tea towarzyszy nam z okresie upałów – doskonale orzeźwia i chłodzi, a jednocześnie dostarcza swych cennych składników. W sklepach dostępne są napoje typu „ice tea”, jednak samej herbaty jest w nich zwykle znikoma ilość. Zachęcam więc do samodzielnego przygotowywania mieszanek z herbaty z dodatkami – owoców i ziół. Tak naturalnie przygotowana herbata to samo zdrowie!

Truskawkowa herbata z bazylią na zimno

Składniki:

  • 5 szklanki wody,
  • 8 torebek czarnej herbaty,
  • ¾ szklanki cukru,
  • Garść świeżych liści bazylii,
  • 2-3 szklanki świeżych truskawek.

Truskawki

Cztery szklanki wody zagotuj i dodaj do niej herbatę. Zaparzaj pod przykryciem przez kilka minut. W międzyczasie możesz odszypułkować truskawki i umyć je pod bieżącą wodą. Pozostałą szklankę wody również podgrzej i wymieszaj z cukrem, aż w całości się rozpuści. Dodaj do niej bazylię i pozostaw na kilka minut pod przykryciem, aby z liście wydobył się aromat. Odsącz z wody liście bazylii i w duży naczyniu zalej truskawki wodą bazyliową. Odstaw do wystygnięcia. Na koniec dolej do naczynia wcześniej przygotowaną herbatę. Całość wymieszaj, aby wszystkie składniki się połączyły. Najlepiej podawaj w wysokich szklankach z kostkami lodu. Dla dekoracji przygotuj jeszcze świeże truskawki i liście bazylii.

Bazylia

Smacznego!

Wkrótce kolejne przepisy na letnie mrożone herbatki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.