Bawarka, czyli herbata z mlekiem, cz. II

Wiecie już skąd wzięła się tradycja picia herbaty z mlekiem i jak ją przygotować według różnych tradycji. Dziś kilka słów na temat właściwości kawy z mlekiem i tego, czy powinny ją pić kobiety karmiące.

Bawarka dla młodych matek

Przez lata panował pogląd, że picie herbaty z mlekiem zaleca się kobietom, które karmią piersią dzieci. Miał być to środek wzmacniający laktację u młodych mam. Do tej pory popularne jest przekonanie, że picie dużych ilości mleka pomaga w produkcji pokarmu. Badania naukowe nie potwierdzają tego twierdzenia. Nie ma żadnego związku między piciem mleka a laktacją. Wspomóc ją mogą napary ziołowe, jak herbata z kopru, owoc anyżu czy kminku.

Herbata z mlekiem

Właściwości herbaty z mlekiem

Dodanie mleka do herbaty zmienia nieco jej smak. Kwestią gustu jest, czy takie połączenie nam odpowiada. Czy jednak picie bawarki jest zdrowe? Tu zdania ekspertów są podzielone, niemniej więcej jest przeciwników tego stwierdzenia. Herbata jest zdrowa, bo zawiera dużą ilość kwasu foliowego, jest bogata w witaminy i przeciwutleniacze. Ma zatem pozytywny wpływ na zdrowie w kontekście profilaktyki nowotworowej. Niestety dodanie mleka do herbaty neutralizuje te właściwości lecznicze. Dlatego amatorzy picia naparu herbacianego z mlekiem powinni zachować rozsądek przy dawkowaniu sobie go, aby nie pić do stale, pozbawiać się jednocześnie wartości odżywczych, które zawiera czysta herbata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.