Znacie imbir? To niezwykle popularna i łatwo dostępna u nas przyprawa korzenna, która nadaje potrawom ostry i wyrazisty smak. Można ją jednak stosować również, jako dodatek do herbaty.
Jak działa herbata z imbirem?
Co prawda w tradycyjnych marketach, bez trudu kupimy gotową herbatę z imbirem. Wystarczy wrzucić torebkę do gotującej wody. Chwilę odczekać i już. Ale o wiele bardziej skuteczna w swoim działaniu jest czarna herbata z dodatkiem łyżeczki lub szczypty sproszkowanego imbiru bądź kilku plasterków świeżego korzenia. Najczęściej sięgamy po ten napój, gdy wracamy przemarznięci do domu. Wtedy herbata z imbirem działa rozgrzewająco, ale i antybakteryjnie. Oznacza to, że jeśli szybko zadziałamy grypa czy przeziębienie nie mają z nami żadnych szans. Wsparcie w walce z infekcją czy też wsparcie dla zagrożonych sił obronnych ustroju, to nie jedyne właściwości herbaty imbirowej. Jak jeszcze wpływa na nas ten napój?
ŁAGODZENIE MDŁOŚCI I WYMIOTÓW
Herbata z imbirem stanowi więc doskonałe wsparcie dla przyszłych mam. Jest przy tym bezpieczny, więc mogą z niego korzystać zarówno kobiety we wczesnej, jak i zaawansowanej ciąży. Dzięki tej właściwości, napój ten bywa pomocy dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną lub przy zatruciach.
DOBRY ŚRODEK PRZECIWBÓLOWY
Imbir wykazuje też silne działanie w łagodzeniu bólu różnego pochodzenia i nasilenia, w tym także bólów stawów wywołanych stanem zapalnym.
ZASTOSOWANIE W PROFILAKTYCE CHORÓB NOWOTWOROWYCH
W imbirze wykryto obecność gingerolu – który wykazuje sile właściwości antynowotworowe. Poza tym znajdują się w nim spore ilości wolnych rodników, które niszczą zdrowe komórki i wspomagają proces namnażania komórek rakowych.
WSPARCIE W ODCHUDZANIU
Zaledwie szklanka herbaty z imbirem, może skutecznie zablokować uczucie głodu nawet na kilka godzin, gdyż wypełnia żołądek i oszukuje go w ten sposób. Po za tym imbir ułatwia trawienie tłuszczu, a także posiada zdolność termogenezy.
Podsumowując: czarna herbata z imbirem to świetny sposób na rozruszanie organizmu, ale i ochronienie się przed niechcianym przeziębieniem. Jeśli trudno Wam przekonać się do specyficznego smaku tego napoju, dodajcie odrobinę miodu lub/oraz cytryny bądź soku z malin. Smacznego !