Ile wiemy o zielonej herbacie cz.1

Na pewno nie raz spotkaliście się ze stwierdzeniem, że na odchudzanie jest najlepsza zielona herbata. To prawda, ale napój ten potrafi zdziałać dla naszego zdrowia o wiele więcej. Zresztą zobaczcie sami.

Jak działa zielona herbata?

Według Japończyków napój ten zapewnia ludziom długie życie. Wierzą oni również, że pozwala zachować sprawność umysłową aż do późnej starości. Japończycy twierdzą ponadto, że zielona herbata orzeźwia myśli i gwarantuje jasność myślenia. Ale to jeszcze nie wszystkie właściwości zielonej herbaty. Otóż wpływa ona korzystnie na pracę układu sercowo-naczyniowego. Zawarte w niej substancje i związki działają, jak swego rodzaju tarcza ochronna dla serca. Poza tym stymulują łagodnie krążenie. Zapobiegają również zwężaniu naczyń krwionośnych i co bardzo istotne – zwłaszcza u mężczyzn po 60 r.ż. regulują poziom cholesterolu. Ponadto zielona herbata to doskonałe źródło przeciwutleniaczy. Dzięki temu opóźnia procesy starzenia skóry, ale również całego ustroju. Poza tym chroni przed chorobami nowotworowymi. Jednak najbardziej przekonuje do zasmakowania w niej fakt, że zielona herbata wzmacnia i wyostrza koncentrację. Ułatwia więc uczenie się i zapamiętywanie. Ponadto działa na mózg tak samo, jak zawarta w kawie kofeina, z tą jednak różnicą, że zielona herbata działa o wiele dłużej i mniej obciąża serce. Pod tym kątem najlepsza zielona herbata to GYOKURO. Przygotowuje się ją z najmłodszych listków pozyskiwanych podczas pierwszego wiosennego zbioru. Herbata ta jest niezwykle wymagająca – żeby zbiory się udały, przez trzy tygodnie cała plantacja jest zakrywana specjalnymi bambusowymi i trzcinowymi płachtami. Dzięki temu w liściach zatrzymuje się najwięcej garbników i teiny. GYOKURO jest bardziej gorzka i wyrazistsza w smaku niż pozostałe gatunki zielonej herbaty. Zaparza się ją w temperaturze 50st.C.

Aby móc na własnej skórze doświadczyć pobudzającego działania zielonej herbaty musicie pamiętać, by zaparzać ją nie dłużej niż 3 minuty. W przeciwnym wypadku – zielona herbata Was wyciszy. Ważne jest ponadto, że zielona herbata w ciąży również jest jak najbardziej dozwolona – właśnie dlatego, że z powodzeniem może zastąpić kawę, a dodatkowo rozluźnić zmęczony organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.