Herbatą w … stres

Stres – nie da się go w żaden sposób wyeliminować na dobre z naszego życia. Można jednak wspomóc swój organizm w walce z nim. U mnie na stres jest najlepsza zielona herbata, ale wybór jest o wiele większy.

Herbata czarna

Oddziałuje wyciszając emocje, które często towarzyszą stresowym sytuacjom. Pomaga nam szybciej wrócić do równowagi po nerwowym wydarzeniu. Przywraca spokój, a podana z ulubionymi dodatkami, może dodatkowo przyjemnie zrelaksować.

Herbata z rumianku

Znajdujące się w rumianku substancje, wpływają na receptory mózgowe i wykazują właściwości uspokajające. Poza tym napar z rumianku, szybko usuwa najczęstsze objawy stresu, jak: bezsenność, rozbicie, pobudzenie nerwowe. Dodatkowo rumianek wycisza dolegliwości żołądkowe, które stres wywołuje u niektórych z nas.

Herbata oolong

Przypisuje się jej zdolność obniżania poziomu kortyzolu – hormonu stresu. Dlatego powinny po nią sięgać zwłaszcza osoby przejawiające tendencję do tycia w wyniku stresujących sytuacji. Ponadto herbata oolong działa wzmacniająco na serce, które jak wiadomo jest w pierwszej kolejności wystawione na niszczycielskie działanie stresu.

Herbata pokrzywowa

Znajdujące się w niej składniki, takie jak magnez oraz witaminy z grupy B, powodują, że napar z pokrzywy działa korzystnie na układ nerwowy. Stres potrafi być tak silny, że odbiera nam energię do dalszego działania. Wtedy również powinniśmy sięgnąć po pokrzywę. Dlaczego?- ponieważ herbata pokrzywowa to naturalne źródło energii. Tak pobudzająco działa zawarty w pokrzywie krzem.

Jeśli przeszkadza Wam specyficzny smak tej herbaty, możecie odmienić go dodając soki owocowe.

Herbata z cytryńcem

To jeszcze jeden napój, który okazuje się być pomocny w walce ze stresem. Cytryniec nie tylko wycisza negatywne emocje, jakie często pojawiają się w sytuacjach stresujących. Jest on również idealnym narzędziem do usuwania psycho-fizycznego zmęczenia. Poza tym dodany do herbaty powoduje, że stajemy się bardziej odporni na stres – głównie ten przedłużający się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.