Mniej znane zastosowanie herbaty w torebkach

Cieszymy się jej smakiem oraz wygodą przy zaparzaniu i piciu, ale czy wiecie, że herbata w torebkach, może przydać się jeszcze na wiele innych sposobów?

Jak wykorzystać herbatę w torebkach?

Herbata w torebkach cieszy się niezwykłą praktycznością jeśli chodzi o sposób jej parzenia. Ale czy wiecie, że można ją wykorzystać jeszcze na wiele innych sposobów. Oto przykłady:

Jeśli chcesz wzbogacić przygotowywane dania z makaronu lub ryżu o wartości odżywcze, pod koniec gotowania dodaj do nich torebkę zielonej herbaty. To sposób na dostarczenie antyoksydantów, które ułatwiają walkę z wolnymi rodnikami uszkadzającymi układ nerwowy, immunologiczny i przyspieszającymi starzenie skóry oraz całego ustroju.

Chcesz szybko pozbyć się worków pod oczyma lub obrzęków wokół oczu po nieprzespanej nocy lub przepłakanym dniu? Zawiń lekko ciepłe torebki herbaty (zarówno zielonej, jak i czarnej) w chusteczkę higieniczną i na kilka minut przyłóż do skóry. Znajdująca się w nich kofeina szybko upora się z tymi nieestetycznymi defektami.

Herbata w torebkach sprawdzi się również, jako kompres po uderzeniu. Wystarczy ją przyłożyć na kilka minut w zaczerwienione miejsce, a szybko odczujesz ulgę, a siniak nie zdąży się pojawić. a tym jeszcze nie koniec zaskakujących właściwości, jakie posiada herbata w torebkach. Możesz ją też wykorzystać, jako doskonały środek do czyszczenia mocno zabrudzonych naczyń. Wystarczy, że do ciepłej wody z naczyniami wrzucisz kilka zużytych torebek po herbacie, a w kilka chwil usuniesz z nich trudne zabrudzenia, a także tłuszcz.

Masz w domu drewniane meble, akcesoria lub posadzkę? Zaparzona herbata w torebkach może posłużyć, jako preparat do wydobycia ich piękna, ale nie tylko. Jeśli na meblach pojawiły się zadrapania, to zamoczona w herbacie (czarnej) ściereczka i przyłożona na kilka chwil w miejscu odprysku, pozwoli je skutecznie zamaskować.

Herbata w torebkach jest też przydatna dla osób, które posiadają zwierzęta domowe. Zużyte torebki po herbacie neutralizują nieprzyjemne zapachy zwierzęce. Wystarczy w kuwecie czy pod dnem klatki umieścić kilka torebek, a szybko w całkowicie nieszkodliwy pupilom sposób, zneutralizujemy nieprzyjemną woń.

Warto też wiedzieć, że zużyte torebki po herbacie sprawdzą się jako doskonały nawóz do roślin doniczkowych. Należy taką torebkę umieścić na dnie doniczki i zasypać ziemią, potem już tylko cieszymy się pięknem naszych kwiatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.