Chcesz zadbać o swoje serce i rzadziej chorować? Pij białą herbatę!

Wiedzieliście, że herbata biała to jedna z najzdrowszych odmian herbacianych? Dzisiaj krótko o tym, dlaczego warto po nią sięgać.

Napój wiecznej młodości

Nie tak dawno temu pisałam o kosmetycznych właściwościach białej herbaty. To napój, który jest naszym największym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o zachowanie młodego wyglądu. Jest to możliwe, gdyż biała herbata posiada w swoim składzie dużo więcej antyoksydantów, które powodują wysychanie wolnych rodników. (Przypomnę tylko, że te niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy, przenikają przez naskórek i docierają do głębokiej warstwy skóry. Niszczą przez to włókna kolagenowe – odpowiadające za jędrność i elastyczność skóry. Poza tym działają niszcząco na DNA wszystkich tkanek.) Tym samym regularne picie białej herbaty spowalnia proces starzenia skóry.

Wzmacnia serce i chroni przed chorobami układu sercowo-naczyniowego

Jest to możliwe dzięki sporej zawartości katechin, które mają bardzo korzystny wpływ na nasz organizm, ponieważ:

  • przyczyniają się do regulacji poziomu cholesterolu;
  • wyrównują ciśnienie krwi;
  • wpływają na funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Stanowi tarczę ochronną przed chorobami nowotworowymi

Ma to związek z faktem, że zawiera ona kilkakrotnie więcej polifenoli czyli związków, które chronią przed mutacjami DNA – stojącymi za nowotworami. Istnieją też badania, według których biała herbata posiada zdolność do podwyższania poziomu wybranych enzymów wątrobowych. W ten sposób chroni organizm przez rakiem jelita grubego. Ekstrakt z białej herbaty może też niwelować ryzyko wystąpienia raka płuc.

Uszczelnia barierę ochronną organizmu przed wirusami i bakteriami

Jeśli do tej pory myśleliście, że na przeziębienie czy inną infekcje jest najlepsza zielona herbata, byliście w błędzie. Okazuje się, iż w walce z katarem o wiele skuteczniejsza jest właśnie herbata biała. Dzieje się tak, ponieważ biała herbata mobilizuje siły obronne organizmu do walki z intruzem, który nas zaatakował – czyli skraca okres choroby. Z kolei biała herbata dodatkowo niszczy mikroorganizmy wywołujące chorobę. Stąd też przypisuje się jej również właściwości przeciwzapalne.

Łagodzi objawy cukrzycy

Herbata biała powinna też zagościć na stałe w menu cukrzyków. Dlaczego? Ponieważ posiada ona zdolność do hamowania nadmiernego spożywania napojów oraz zapobiega skokom cukru, co bywa bardzo groźne dla osoby chorej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.