Najsmaczniejsze dodatki do herbaty

Wiecie, że nawet słabej jakości herbatę lub taką, która straciła swój oryginalny smak, można ocalić? Wystarczy dodać do niej popularne składniki i cieszyć się pysznym naparem.

Co dodać do herbaty, by zmienić jej smak?

Bez wątpienia najlepszym przyjacielem zestresowanego lub rozkojarzonego człowieka, jest kubek gorącej herbaty. Ale bywa, że nawet nasza ulubiona zielona herbata nagle przestaje smakować jak dawniej. Być może producent się nie postarał, albo niewłaściwie przechowywaliśmy nasz susz. Co wtedy? Mamy dwa wyjścia. Iść do sklepu po nowe opakowanie lub … poszukać czy w szafkach kuchennych nie znajdziemy dodatków, które odmienią smak naszego napoju. Z czym najlepiej będzie nam smakowała, prócz uniwersalnego zestawienia czyli miód i cytryna? Rozwiązań jest naprawdę wiele. Oto kilka przykładów:

  • cytrusowa wkładka

Aby ją przygotować wystarczy pokroić – bez obierania ze skórki – na bardzo cienkie plasterki cytrynę, pomarańcza, grejpfruta, limonkę lub mandarynkę. Następnie wkładamy do słoika na przemian – warstwę owoców i łyżkę cukru. Nasza wkładka gotowa będzie do spożycia po jednym czy dwóch dniach.

  • aromatyczne dodatki

Miłośnicy herbaty doskonale wiedzą, że nie tylko smak naparu ma wpływ na jego odbiór. Aromat napoju jest tak samo ważny. Aby go poprawić można dodać: lekko zgniecione goździki, pokruszoną korę cynamonu, suszone owoce (jagody, maliny, żurawina, jagody goi), płatki jaśminowe lub różane bądź nierozwinięte pączki geranium (anginka). Jako naturalny środek aromatyzujący herbatę, można też wykorzystać ususzone skórki z jabłka. Tak samo sprawdzą się wysuszone skórki cytrusów, które pocięte na cienkie paseczki, można włożyć do puszki z herbatą. Owoce te trzeba najpierw dokładnie sparzyć wrzątkiem, a następnie wyszorować. Mogą się znajdować na nich środki chemiczne i konserwanty.

  • dodatki „energetyczne”

Smak i aromat naszej herbaty może też zmienić odrobina alkoholu. Najlepiej w tym celu sprawdzą się: rum, spirytus lub czysta wódka. Możemy też połączyć sok owocowy: malinowy, truskawkowy, wiśniowy lub żurawinowy z łyżeczką spirytusu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.