Właściwości olejku herbacianego, cz. III

Ponieważ zastosowań olejku z drzewa herbacianego jest aż tyle, więc pojawiają się w porcjach. Wiedzy nigdy za wiele, zwłaszcza tej pożytecznej. Ale też lepiej nie za dużo na raz, żeby udało się wszystko zapamiętać.

  1. Sposób na atakujące nas insekty. Olejek herbaciany dobrze radzi sobie z nieprzyjemnymi owadami, które dodatkowo mogą być nosicielami niebezpiecznych chorób. Skutecznie odstrasza komary, więc rozcieńczony z wodą można stosować jako spray przeciwko tym szkodnikom. Może też złagodzić swędzenia, których już się nabawiliśmy. Podobnie z rankami po ukąszeniach pcheł. Przyda się też przy ataku kleszcza. Gdy ten stara się wessać w nasze ciało, lepiej nie odrywać go, by nie uszkodzić ciała, ale pokropić delikatnie olejkiem herbacianym. Po chwili sam powinien odpaść.

Komary

  1. Leczenie zmian skórnych. Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem przeciwwirusowym i antybakteryjnym. Z łatwością można przygotować z niego domową maść na trudno gojące się rany. Można go stosować też na świeże urazy. Warto przemywać i zabezpieczać nim skaleczenia czy zadrapania, aby przyspieszyć gojenie i uniknąć zakażenia.

Rana

  1. Środek na ból. Można go wykorzystać naskórnie na bóle stawów czy mięśni. Wystarczy zmieszać olejek z balsamem i smarować obolałe miejsca. Sprawdzi się też przy uporczywych bólach głowy. Tu potrzeba już większego przygotowania, bo w takiej sytuacji konieczne jest zrobienie inhalacji z olejkiem herbacianym. Zawsze to jednak lepszy sposób niż łykanie tabletek.

Ból

  1. Wspomaganie leczenia zmian w okolicach ust i jamy ustnej. Olejek herbaciany dobrze radzi sobie z opryszczką, więc warto posmarować nim zmianę jak najwcześniej. Pomaga też leczyć zapalenie dziąseł, a przy tym mniejsza prawdopodobieństwo krwawienia z nich i próchnicy zębów. Warto przygotować sobie domową płukankę, przez zmieszanie olejku z ciepłą wodą i płukać nią jamę ustną kilka razy dziennie.

Zęby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.