Właściwości olejku herbacianego, cz. II

Dziś kolejna porcja zastosowań olejku z drzewa herbacianego dla naszego zdrowia i piękna, a także w gospodarstwie domowym!

  1. Leczenie łupieżu i innych dolegliwości skóry głowy. Olejek herbaciany przyczynia się do poprawy kondycji skóry głowy – koi suchą, łuszczącą się i wrażliwą skórę. Można go stosować na trzy sposoby – wcierać w skórę i we włosy, a później po około godzinie umyć włosy normalnie szamponem, dodać kilka kropel olejku do codziennego szamponu, aby wzbogacić go o jego moc lub przygotować domowy szampon na bazie olejku. Dodatkową korzyścią z tej terapii jest też przeciwdziałanie wszawicy skóry głowy.

Włosy

  1. Pomoc w leczeniu grzybicy. Olejek herbaciany ma działanie przeciwpasożytnicze i przeciwgrzybicze, więc sprawdza się przy tego typu chorobach skóry, zwłaszcza na stopach. Kuracja polega na codziennym nakładaniu olejku na chorobowo zmienione okolice, raz albo lepiej dwa razy dziennie.

Stopy

  1. Środek do czyszczenia różnych powierzchni w domu. Olejek ma również właściwości antybakteryjne, wiec sprawdzi się przy dezynfekcji domowych urządzeń. Można na jego bazie przygotować domowy środek. Wystarczy zmieszać go z wodą, octem i olejkiem cytrynowym, a następnie wlać do butelki z atomizerem (jak po płynie do szyb). Można tę mieszankę wykorzystywać do czyszczenia blatów, zlewów i umywalek, sedesu czy sprzętów w kuchni.

Kuchnia

  1. Sposób na pozbycie się pleśni. Bywa wyjątkowo uciążliwa, a wiele środków chemicznych nie radzi sobie z nią wcale. Olejek można zmieszać z wodą i wlać do butelki ze spryskiwaczem. Mieszankę można używać do spryskiwania powierzchni w łazience, gdzie pojawia się trudna do zmycia czarna pleśń – na zasłony prysznicowe, w wc czy przy silikonach na wannie.

Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.