Jak ozdobić pudełko na herbatę?

Mamy pudełko, mamy kilka ciekawych smaków czaju i pustkę w głowie. Jak ładnie ozdobić pudełko na herbatę, aby zachwyciło obdarowaną osobę? Na początku należy zainwestować w kilka niezbędnych elementów dekoracyjnych i następnie wykorzystać jeden z pomysłów:

Metoda dla leniwych

Pudełko z herbatami
Sklepowe pudełko na herbatę

Cóż, tutaj nie trzeba nic robić. Wystarczy rozejrzeć się po sklepowym asortymencie i znaleźć pudełko na herbatę, które jest już odpowiednio przygotowane. Ma napis herbata/tea oraz jest fabrycznie udekorowane, na przykład w stylu retro.

Uwaga: bardzo często gotowe pudełka na herbatę nie mają przegródek, które umożliwiają rozdzielenie poszczególnych smaków czaju.  Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ jest to naprawdę funkcjonalne rozwiązanie. Zawsze można samemu dorobić małe przegródki, do czego gorąco zachęcam.

Metoda dla utalentowanych inaczej 😉

Takie woreczki mogą skrywać smakowe herbatki!
Takie woreczki mogą skrywać smakowe herbatki!

To najprostszy sposób na efektywne ozdobienie herbacianego pudełeczka. Potrzebujemy do tego zwykłego, drewnianego opakowania, kilka celofanowych lub wykonanych z organzy woreczków do zapakowania herbaty, arkuszu ozdobnych naklejek (na przykład w letnie kwiaty lub jesienne liście) oraz wstążki. Na wierzch pudełka nakleja się ozdoby, a do środka wkłada oryginalnie zapakowaną herbatę. Całość obwiązuje się kokardą zrobioną ze wstążki.

Takie opakowanie można kupić już za 20zł!
Malowanie takiego pudełeczka to świetny pomysł dla zabawy dla małego dziecka!

Metoda „na malucha”

To pomysł skierowany do rodziców kilkulatków. Pudełeczko może zostać pomalowane przez małe dziecko – to niebanalne i ciekawe rozwiązanie, które będzie jednocześnie stanowić fajną pamiątkę. Wystarczy kupić kredki lub farby i dać je maluchowi, aby samodzielnie pomalowało opakowanie. To idealny pomysł na prezent dla dziadków, bowiem łączy niebanalne wykonanie oraz przyjemną niespodziankę w postaci herbaty oraz dołożonych do niej kilku czekoladowych cukierków.

Metoda decoupage

To najtrudniejszy sposób dekoracji pudełka, bowiem wymaga posiadania odpowiednich zdolności manualnych. Zamiast opisywać krok po kroku, jak powinna wyglądać metoda ozdabiania techniką decoupage, zaprasza do obejrzenia tego krótkiego filmiku:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.