Dilmah i jej produkty

Marka Dilmah została założona zaledwie kilkanaście lat temu, w 1974 roku przez Fernanda Merrilla. Sama nazwa stanowi połączenie dwóch imion synów założyciela: Dilhana oraz Malika, którzy częściowo przejęli schedę po ojcu. Firma chwali sobie, iż jej herbaciane listki są ręcznie zbierane i pochodzą z najlepszych plantacji w Indiach.

Produkty Dilmah są dostępne w ponad 90 krajach na całym świecie, w tym w Chile, Japonii, Turcji, Austrii, Rosji i Nowej Zelandii. Herbaciany potentat zajmuje sienie tylko produkcją i dystrybucją suszonych listków Camelii sinensis, ale także aktywnie włącza się w różnorodne akcje charytatywne (Dilmah Conservation dba o ochronę lokalnej przyrody) i zapewnia serwisy do kawiarni i restauracji na całym świecie.

Herbaty czarne i z dodatkiem owoców

To najbogatsza oferta producenta, który oferuje swój flagowy wyrób – herbatę cejlońską a także następujące mieszanki smakowe:

  • klasyczne smaki owocowe: cytryna, cytryna z limonką, mięta, malina, truskawka, brzoskwinia, jabłko z cynamonem, porzeczka, wiśnia, miód i imbir oraz earl grey;
  • smaki unikatowe: mango i truskawka, liczi, mandarynkowa, pomarańczowo-imbirowa, połączenie granatu, marakui oraz wiciokrzewu, banan z toffi, waniliowo-jagodowa, wiśniowo-migdałowa, cynamonowa.

Wszystkie są sprzedawane w prostokątnych opakowaniach zawierających 20 hermetycznie zapakowanych torebek herbaty. Cena waha się w granicach 5-7 złotych, w zależności od sklepu oraz regionu kraju. Do tej kategorii zalicza się także produkty z serii Exceptional, które wyróżniają się kwadratowym, barwnym opakowaniem kryjącym w sobie 20 torebek czarnej, smakowej herbaty. Kosztują blisko dwa razy więcej (11-14zł/opakowanie), doskonale nadają się na prezent lub dla koneserów gatunku.

Tradycyjna plantacja herbaty
Tradycyjna plantacja herbaty Dilmah

Herbaty zielone

Najpopularniejszą zieloną herbatą Dilmah jest klasyczna Pure Green Tea oraz wariant z płatkami jaśminu. Oprócz tego na sklepowych półkach można nabyć senchę, herbatę z dodatkiem trawy cytrynowej i cytryny lub marokańskiej mięty. Trzeba przyznać, że w porównaniu do innym producentów, marka posiada stosunkowo skromną ofertę zielonej herbaty. Szkoda, ponieważ jestem fanką tego gatunku i nie ukrywam, iż chciałabym poznać nieco więcej smaków, do których bez problemów dostęp mają mieszkańcy innych krajów. Mowa o takich smakach jak zielona herbata z miodem i imbirem, cynamonem, trawą cytrynowa i cytryna, a także zielona herbatą bezkofeinową.

herbata Dilmah
Herbata sypka z serii „t”

Herbaty białe

Dilmah i herbata biała? Niestety, w Polsce na próżno szukać tego produktu. Nie można jej kupić w supermarketach ani też w sklepach internetowych (jedyny wyjątek stanowi sklep marki, ale tam cena 40g suszonej białej herbaty w puszce przekracza ponad 100 złotych). Nie wiem, czy to wina krajowego dystrybutora, czy bezpośrednio sklepów i handlowców. Na pocieszenie dodam, iż w Polsce można nabyć mieszanki owocowe: różę z hibiskusem, pikantną mieszankę owoców (pomarańcza, malina i truskawka) z cynamonem oraz miks kwiatów lipy, jabłek, imbiru, jeżyn i trawy cytrynowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.