Przegląd kaw marki Jacobs – rodzaje

Dzisiaj nadszedł czas na krótki przegląd kaw marki Jacobs. To jeden z wiodących producentów kawy na naszym rodzimym rynku. Jacobs to firma założona pod koniec XIX wieku w Niemczech przez Jacoba Iohanna, która obecnie przejął Douwe Egberts.

Rodzaj kaw Jacobs

Nie ukrywam, iż sama sięgam jedynie po kawy ziarniste oraz mielone (konkretnie po tę: https://www.makro.pl/shop/pl/office/product/659237001002).  Najbardziej lubię ich wyrazisty smak i delikatną piankę, jaka powstaje podczas przygotowywania espresso.  Jeśli bym miała układać moc i intensywność poszczególnych gatunków, to wyglądało by to tak:

Kronung Espresso - Kronung klasyczny - Cronat Gold - Crema Gold - Velvet

Na naszym rodzimym rynku producent oferuje następujące rodzaje kaw:

kawy ziarniste: Jacobs Dark Roast, Medium Roast, Kronung Espresso oraz dwa warianty Jacobs Momente

kawy mielone: Jacobs Kronung (plus wersja espresso i bez pozbawiona kofeiny), Cronat Gold oraz Aroma

kawy rozpuszczalne: Jacobs Kronung (plus wersja espresso oraz bez kofeiny), Cronat Gold, Crema  Gold, Millicano, Velver i Aroma

kawa w kapsułkach: Tassimo w 8 smakach

kawa 3w1: klasyczna mieszanka kawy rozpuszczalnej, mleka w proszku i cukru

kawa specjalna: cappuccino z dodatkiem czekolady Milka

Za co cenimy markę?

Jacobs: kawa, niezwykłe reklamy oraz ciekawa strona internetowa – to właśnie te trzy elementy wpływają na to, iż marka Jacobs jest wysoko ceniona przez naszych rodaków. Najbardziej jednak jest zapadająca w pamięć świąteczna reklama ze wspaniałą ścieżką dźwiękową  z piosenką „Let it snow!”:

Producent nie zajmuje się tylko dystrybucją kawy, ale także oferuje swoim obecnym i przyszłym klientom różnorodne konkursy, w których nagrodami są kubki, koszulki oraz innego rodzaju gadżety. Jako blogerka najbardziej doceniam Jacobsa za umieszczanie ciekawych przepisów, które często modyfikuje na swoje potrzeby. Inspiracja i natchnienie – to pierwsze słowa, jakie przychodzą mi do głowy, kiedy myślę o Jacobsie. Picie kawy o poranku i przygotowywanie do świąt od dawna kojarzy mi się z małą, zieloną filiżaneczką oraz butelką Coca-Coli. A którą kawę Jacobsa Wy cenicie najbardziej?

Kawa Jacobs Kronung
Kawa Jacobs Kronung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.