Najlepsze książki o kawie i herbacie

Czy istnieją dobre książki o kawie i herbacie? Jeśli szukacie interesujących pozycji o kawie i herbacie, to trafiliście w idealne miejsce!  To często pięknie wydane, na kredowym papierze i z dużą liczbą zdjęć albumy kryjące w sobie nie tylko historię kawy/herbaty, ale także liczne ciekawostki oraz kulinarne przepisy. Przedstawiam Wam moich faworytów!

5 najlepszych książek o kawie

Tajemnice kawy Magdaleny Sary Woźny, wyd. Zysk – autorka przedstawia dzieje kawy w różnych epokach, jej wpływ na kulturę danego narodu oraz sposób postrzegania procesów parzenia kawy. Piękne wydana pozycja, idealna na prezent.

Kawa. Sekret baristy, wyd. RM – znakomity przewodnik po wszelkich rodzajach i gatunkach kawy. Autorzy krok po kroku uczą ich przygotowywania i celebrowania picia tego szlachetnego napoju. Również profesjonaliści znajda tu coś dla siebie, bowiem książka kryje sekrety zdobienia kawy w kunsztowne wzory.

Kawa – magiczny napój, Marta Dobrowolska-Kierył, wyd. Buchmann – połączenie książki o historii kawy, jej rodzajach oraz kilku ciekawych przepisów kulinarnych, zwłaszcza tych z ciastami i deserami.

Kawa. 100 przepisów Mary Ward, wyd. Bellona – pięknie zdobiona książka kucharska skrywająca w sobie przepisy na wybór najlepszych ziaren, ich parzenia i mielenia, a także przyrządzania potraw i deserów.

Sekrety kawy. Poradnik dla amatorów i profesjonalistów Marcina Rusnarczyka, wyd. Bernadium – co prawda więcej jest tu wskazówek i porad dla amatorów, niemniej prawdziwi miłośnicy docenią książkę za jej ekskluzywne wydanie i przystępne treści.książki o kawie i herbacie

5 najlepszych książek o herbacie

Herbata. Moc smaku i aromatu, Justyna Mrowiec, wyd. Buchmann – mój faworyt. Niewielkich rozmiarow, we wspaniałymi ilustracjami książka kryjąca w sobie liczne przepisy na herbaciane napoje. Pozycja obowiązkowa każdego herbaciarza.

Herbata. 100 przepisów Mary Ward, wyd. Bellona – podobnie jak w przypadku kawy, autorka raczy swego czytelnika licznymi ciekawostkami, przepisami i opowieściami o roli herbaty w różnych kulturach na przestrzeni wieków.

Uzdrawiająca moc herbaty Dow Caroline, wyd. Vital – wyjątkowa, bowiem skupiająca się na zdrowotnych aspektach herbaty. Autorka podaje szereg dolegliwości, których leczenie można wspomóc piciem odpowiednio zaparzonych listów herbaty. Idealna na prezent dla naszych dziadków 🙂

Księga herbaty Okukaro Kakuzo, wyd, PIW – klasyka gatunku napisana błyskotliwym i erudycyjnym językiem. Prawdziwa literacka uczta!

Herbaty świata Gilles Brochard, wyd. Twój Styl – ciężki do zdobycia (z racji niskiego nakładu) przewodnik po gatunkach herbaty i sposobie jej parzenia.

kawa-ksiazka

kawa-sekrety-baristy-b-iext9702486

Poradnik-Baristy

A jakie są Wasze ulubione książki o kawie lub herbacie? Piszcie w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.