Herbaciane wesele

To jedno z najpiękniejszych motywów weselnych, o jakich dane było mi słyszeć. Herbaciane wesele jest inspirowane nie tylko pasją i miłością do czaju, ale przede wszystkim starannością o doskonały wygląd każdego weselnego elementu, począwszy od rodzaju herbaty, poprzez pięknie zdobione filiżanki, skończywszy na herbacianych dodatkach, takich jak cukier, miód, konfitury i ciasteczka.

herbaciane wesele 5

herbaciane wesele 6

herbaciane wesele 2

Jak dokładnie wygląda tego typu przyjęcie? Cóż, nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, bowiem nigdy nie miałam do czynienia z taką uroczystością w Polsce. Pewne spojrzenie na sprawę umożliwiają liczne zdjęcia, które znalazłam w sieci oraz strony profesjonalnych organizatorów ślubów oraz wesel (pamiętacie film Powiedz, tak z Jennifer Lopez?). Uważam, że to bardzo dobry motyw przewodni, bowiem pozwala nie tylko na wykorzystanie herbaty jako napoju i dodatku do dań (ciasta, likiery, lody), ale głównie ze względu na bogatą gamę kolorystyczną samych liści – czerwień, zieleń oraz biel – pozwala dopasowanie motywu do sukni, kwiatów oraz wystroju sali.  Herbaciane wesele pozwala na wiele modyfikacji wedle gustu Państwa Młodych.

herbaciane wesele 3

herbaciane wesele 4

herbaciane wesele 7

Przede wszystkim liczy sie dbałość o detale. Herbata jest jedynie inspiracją, motywem przewodnim do wykorzystania do dekoracji wesela. Z pewnością sprawdzi się ono w przyjęciach ogrodowych lub tych, które mają swobodny dostęp do ogrodu z poziomu sali. Ustawione w promieniach Słońca stoły z termosami z gorącą wodą, torebeczkami herbat, pięknymi filiżankami oraz dodatkami do czaju to główny atut tego typu uroczystości. Z pewnością przydatne okażą się drobiazgi, takie jak herbata przy talerzyku, menu oraz zaproszenia z herbacianymi dekoracjami, cytaty o Cameli Sinensis oraz… słynne herbaciane róże! A jak Wam podoba się taki motyw? Dla mnie herbaciane wesele jest idealne!

herbaciane wesele 8

herbaciane róże

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.