Jaką kawę wybrać na święta – poradnik

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To czas, w którym kawa i herbata będą gościć na naszych stołach nadzwyczaj często. Jaką kawę wybrać na święta, aby goście byli oczarowani jej smakiem i jednocześnie nie trzeba było ciągle latać od kuchni do salonu, donosząc kolejne porcje i czuwać nad przygotowaniem filiżanki kawy? I czego unikać, aby nie popełnić towarzyskiego faux pas? Ten krótki wpis rozjaśni Wam wiele wątpliwości!

Tego się wystrzegaj!

Metalowa puszka niszczy naturalny aromat kawy
Wystrzegaj się serwowania zwykłej kawy mielonej – nie ma w niej nic świątecznego i wytwornego!

Po obfitym obiedzie nadchodzi czas na deser i naturalnie wybór napoju, który będzie mu towarzyszył. Chociaż jestem zwolenniczką herbaty, to jednak w tym wypadku ustępuje ona pola kawie, która o wiele lepiej pobudza nie tylko nieco ospałe po posiłku towarzystwo, ale także znakomicie wpływa na pracę żołądka. Jednak jaką wybrać kawę, aby czymś się wyróżniła w ten świąteczny czas i jednocześnie nie wymagała zbyt wielkiego nakładu czasu podczas jej przygotowywania? Trzeba zrezygnować z kaw rozpuszczalnych – każdy pije je na co dzień, nie podkreślają smaku deseru, a na dodatek są mało eleganckie. Podobna kwestia dotyczy kawy parzonej na sposób tureckiunikajmy ich jak ognia!

Wytwornie i z klasą

kawa na świętaNie ulega wątpliwości, iż najlepiej zaserwowaną kawą jest ta, która nie tylko wyróżnia się smakiem, ale przede wszystkim wizualnie przyciąga oczy i nie pozwala ich od niej oderwać! W sieci można znaleźć mnóstwo obrazków oraz zdjęć kawy udekorowanej pięknymi posypkami, fantazyjnymi wzorkami wykonanymi ze spienionego mleka oraz z dodatkiem pierniczków i korzennych ciasteczek. Wszystko miłe, kolorowe i… wymagające nakładu pracy, a przynajmniej czasu, który zabiera się gościom. O ile jeszcze w przypadku 2-3 osób można sobie pozwolić na kilkuminutowe wyjście do kuchni, tak przy 10-15 osobach to zwyczajnie nie wypada. Jak znaleźć złoty środek? Wystarczy sięgnąć po ekspres do kawy! Osobiście rekomenduję ekspres Dolce Gusto, ponieważ wystarczy tylko włożyć do środka kapsułkę z kawą i wcisnąć przycisk. Nie muszę pilnować, czy napój się nie przeleje z naczynia, a w międzyczasie przygotowuję coś słodkiego na deser. W okresie świąt doskonale sprawdzają się kapsuły, które kuszą smakami i rodzajami kawy. Nie muszę osobno spieniać mleka ani też dokupować syropów smakowych, bowiem wszystko mam w jednej porcji kawy. I najważniejszy argument – kapsułki można kupić praktycznie wszędzie: w sklepach, w marketach ze sprzętem AGD i nawet na stacjach benzynowych.  Dla mnie taki ekspres to idealne rozwiązanie. A jak Wy się na to zapatrujecie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.