Bombille do yerby

Ostatnio prezentowałam Wam podstawowe informacje na temat yerby mate zaznaczając, iż to poruszyłam zaledwie niewielki wycinek tej ogromnej tematyki, jaką stanowi spożywanie tego szlachetnego i nietuzinkowego napoju mieszkańców Ameryki Południowej. Tym razem rzućmy okiem na specjalne naczynia do picia yerby, znane powszechnie jako bombille.

Bombilla to tak naprawdę specjalna rurka filtrująca napar z ziela, która może być wykonana z różnorodnych materiałów:  plastiku, bambusu, metalu, drewna lub alpaki. Na końcu długiej rurki znajduje się specjalny ustnik z sitkiem, które zapobiega przedostaniu się fusów. Bardzo często bombilla posiada pierścienie chłodzące, dzięki czemu niweluje się ryzyko oparzenia podczas picia yerby mate. Cena pojedynczej bombilli, w zależności od długości, rodzaju filtra, elementów dekoracyjnych oraz materiału, to wydatek od 6 złotych do nawet 120 złotych za jedną sztukę.bombille do yerby

bombilla 1

Tradycyjne naczynie, w którym znajduje się susz, powinno być wykonane z tak zwanego świętego drzewa, czyli Palo Santo. Określa się je mianem matero albo po prostu mate, które można kupić już za niecałe 20złotych za sztukę. Oczywiście cena zależy od materiału, dekoracji oraz pojemności.

drewniana bombilla

bombilla 3

W sklepach internetowych można nabyć bardzo atrakcyjne cenowo zestawy naczyń dla osób rozpoczynających swoją przygodę z yerba mate. Bombilla+matero+opakowanie yerby da się kupić już za niecałe 50 złotych! To świetny pomysł na prezent dla miłośników nietuzinkowych smaków.

bombilla 2

rózne bombille

Źródło zdjęć: Pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.