Piosenki inspirowane… kawą!

Już raz na łamach mojego bloga przedstawiłam Wam interesujące zestawienie filmów ze słowem „kawa” w tytule. Tym razem sięgam dalej, by móc zaprezentować kilka interesujących piosenek o kawie. I nie chodzi tu wyłącznie o krótkie porównanie lub metaforę, lecz całe teksty, które głoszą chwałę małej czarnej.

Znajdują się tu zarówno klasyki takich sław jak Franka Sinatry oraz Boba Marley’a, jak i nowości od artystów dopiero wkraczających na szeroką ścieżkę muzycznej branży. Oto najciekawsze piosenki inspirowane kawą!piosenki kawowe

Frank Sinatra i jego Coffee song, która doczekała się kilkanaście wersji. Ileż kawy w tej Brazylii, śpiewa jeden z najbardziej charakterystycznych głosów świata. Może i dużo, ale dobrej kawy nigdy dość 😉

Way down among Brazilians
Coffee beans grow by the billions
So they’ve got to find those extra cups to fill
They’ve got an awfu
l lot of coffee in Brazil

Miquel Coffee: czyżby odnalazł przepis na idealny poranek?

Kawa o poranku
Nie chcę cię obudzić
Chcę po prostu patrzeć, jak śpisz
To zapach twoich włosów
I to jak dotykamy
Nigdy nie czułem się tak dobrze

Bob Marley One cup of coffee. Wspaniałe porównanie ramion ukochanej kobiety do małej czarnej. Wszak bez obu życie nie ma sensu!

Zrób mi kawę, słodką i ciepłą
W taki sposób w jaki kładłaś się w mych ramionach

Daveo Falaveo i jego Coffee Song. Najdziwniejszy teledysk, jaki w życiu widziałam! I chociaż jest to piosenka o kawie, to kompletnie do mnie nie przemawia… A co Wy o niej sądzicie?

Not Completely Blonde The Coffee Song to chyba najbardziej wpadająca w ucho kawowa piosenka! Słodkie dziewczyny śpiewają o pysznym napoju. Jest uroczo i miło, aż chce się patrzeć!

A wiecie, że istnieje też piosenka o słynnej sieci kawiarni Starbucks? Posłuchajcie sami rytmicznego rapu młodej dziewczyny! A może zamówienie kawy to droga do odnalezienia miłości swego życia, któż to wie…

Króciutki utwór Ellis z bardzo wdzięczną oprawą wizualną J Swoją drogą nie rozumiem, czemu dziewczyna narzeka na herbatę. Wszak to zupełnie dwa różne smaki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.