Właściwości czerwonej herbaty

Czerwona herbata zdaje się być najlepszym przyjacielem osób, które się odchudzają. Ale czy tylko na diecie powinno się ją pić? Absolutnie nie! Ma jeszcze mnóstwo innych właściwości pożytecznych dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Czerwona herbata

Wspomaganie odchudzania

Oczywiście, czerwona herbata nie jest złotym środkiem wystarczającym do wrzucenia zbędnych kilogramów, ale może wspomagać ten proces. W jaki sposób? Otóż jest bogata w enzymy i polifenole, które są odpowiedzialne za trawinie tłuszczów. Regulują wydzielanie żółci, a przez o przyspieszają rozkład tłuszczu z pokarmów i zamianę go w energię. Dodatkowo wpływa również na perystaltykę jelit (ruchy jelit, które przyspieszają przesuwanie się jedzenia w układzie pokarmowym). W ten sposób czerwona herbata fantastycznie wpływa na przemianę materii.  Organizm, który szybko rozłoży tłuszcza, zaczyna sięgać do „zapasów“ tkanki tłuszczowej i ją spalać, co daje pożądany efekt utraty wagi. Dla dobrego efektu odchudzającego dobrze jest spożywać regularne posiłki i po nich kilka razy dziennie pić filiżankę czerwonej herbaty.

czerwona herbata efekty
Dzięki czerwonej herbacie utrata zbędnych kilogramów jest zdecydowanie szybsza

Leczniczy wpływ na zdrowie

Poza pomocą w utracie masy ciała czerwona herbata ma jeszcze inne pozytywne właściwości:

  • Jest bardzo bogata w białka, co wspomaga budowę mięśni.
  • Zawiera duże ilości wapnia, który jest bardzo ważnym składnikiem budulcowym naszych kości.
  • Wspomaga działanie układu moczowego, dzięki czemu przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn i pozbywanie się szkodliwych produktów przemiany materii.
  • Wpływa pozytywnie na układ krwionośny – reguluje poziom tłuszczów, a przez to obniża poziom cholesterolu, co z kolei wspomaga utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.
  • Zawiera fluor, który jest pożyteczny dla naszych zębów.
  • Pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację, a jej picie poprawia nastrój.
  • Są również badania, które wskazują, że może mieć znaczenie w profilaktyce antynowotworowej.

 

One thought on “Właściwości czerwonej herbaty

  1. Trafiłam tutaj z podsumowania Co ja parzę? :). Widzę, że temat czerwonej herbaty popularny, bo sama się pokusiłam ostatnio na ten temat. Uwielbiam ten ziemisty smak :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.