Czystek do picia

Czystek to zioło, o którym słyszy i mówi się coraz więcej. A co takiego? Że ma cudowne właściwości, doskonale oczyszcza organizm i może być stosowany bez żadnych przeciwwskazań. Ile w tym prawdy?

Konsekwencja przede wszystkim

Napar z czystka jest jednym z tych napojów, które mają wiele pożytecznych właściwości, ale ich dostrzeżenie wymaga regularnego stosowania. Konieczne jest picie 2-3 szklanek napoju przez przynajmniej 3 miesiące, aby zobaczyć konkretne efekty działania. Aby przygotować napar, potrzebujemy suszu z czystka. Jest dostępny we wszystkich sklepach zielarskich. Łyżeczka suszu zalewamy wrzącą wodą i przykrywamy. Czekamy około 10 minut, aż się zaparzy. Nasiąknięty susz lepiej odcedzić przed wypiciem.

Suszone zioła

Cudowne właściwości?

Zasadniczo nie ma przeciwwskazań do picia czystka. Mogą go stosować już nawet 3-miesięczne niemowlaki, osoby starsze, kobiety w ciąży czy karmiące. Jego stosowanie ma wiele pozytywnych efektów:

  • Pomaga w infekcjach górnych dróg oddechowych. Ma dużą zawartość polifenoli, które mają działanie przeciwwirusowe, co świetnie wspomaga leczenia zapalenia gardła, krtani czy kataru.
  • Ma właściwości antyalergiczne – antybakteryjne, antywirusowe, antygrzybiczne. Dzięki temu pomaga w radzeniu sobie z dolegliwościami skórnymi, np. trądzikiem, łupieżem, grzybicą czy wysypkami uczuleniowymi.
  • Działa odmładzająco i oczyszczająco. Ma właściwości antyoksydacyjne, a ponadto wspiera utrzymywanie wysokiej zawartości kolagenu w skórze.
  • Wspiera usuwanie z ciała metali ciężkich, np. kadmu, i substancji smolistych. Jest to szczególnie istotne dla osób narażonych na ich duże stężenie, jak palacze.
  • Redukuje nieprzyjemny zapach ciała. Ważne zwłaszcza dla osób, które nie radzą sobie z zapachem potu. Efekty widoczne są już po kilku dniach.
  • Znakomicie wspomaga higienę jamy ustnej. Nie tylko działa wybielająco na zęby, więc może zastąpić drogie kuracje wybielające, ale także pomaga radzić sobie z nieprzyjemnym zapachem z ust, zostawiając uczucie świeżości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.