Niestandardowe zastosowania kawy, cz. II

Dziś druga część mniej znanych, ale z kolei bardziej niestandardowych niż delektowanie się smakiem, możliwych zastosowań kawy. Pomysły do wykorzystania w każdym domu, bardzo przydatne na co dzień!

 

  1. Odstraszacz pcheł.

To porada specjalnie dla wielbicieli czworonogów. Oczywiście, można stosować różne środki na pchły – każdy medyczny będzie jednak z pewnością droższy, ale też oparty na działaniu chemicznych składników. Kawa powinna z powodzeniem poradzić sobie z pchłami, które nękają naszego pupila. Wystarczy, aby po kąpieli natrzeć psiaka mocnym wywarem kawowym. Taka metoda powinna skutecznie odstraszyć nieproszonych gości.

Pies

  1. Sposób na śmierdzące dłonie.

Często skutkiem gotowania albo stosowania chemii gospodarczej przy sprzątaniu mieszkania jest nieprzyjemny zapach utrzymujący się na dłoniach. Również tu kawa może być pomocnikiem. Kiedy dłonie pachną czosnkiem, rybą czy środkiem do czyszczenia łazienki, warto wziąć kilka ziaren kawy i potrzeć nimi dłonie. Aromatyczne olejki eteryczne z ziaren powinny wniknąć w skórę i zneutralizować zapach.

Dłonie

  1. Odstraszacz zwierząt.

Stosowanie kawy w ogrodzie (pomysł z poprzedniego postu z poradami!) może mieć jeszcze jedno zastosowanie. Ponieważ koty nie przepadają za zapachem kawy, rozsypanie fusów w okolicy ukochanych roślin powinno skutecznie je odstraszyć.

Kot

  1. Naturalny barwnik.

Kawa może z powodzeniem być barwnikiem dla papieru, materiałów czy jajek, podobnie jak cebula czy czerwone buraki. Aby zabarwienie było trwałe, należy przygotować mocny wywar z kawy mielonej, a następnie moczyć rzecz do farbowania przez pół godziny.

Pisanki

  1. Neutralizator zapachów i odświeżacz powietrza.

Dzięki olejkom eterycznym kawa ma szerokie zastosowanie przy neutralizacji zapachów. Ziarna kawy często można spotkać w drogeriach, jako pomoc przy sprawdzaniu dużej ilości zapachów. Może być również odświeżaczem powietrza w pokoju czy w szafie – wystarczy umieścić kawę w bawełnianym woreczku i powiesić ją w wybranym miejscu.

Perfumy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.