Nietypowe wykorzystanie herbaty, cz.I

Herbata? Oczywiście do picia! Z cukrem, miodem, cytryna, imbirem, goździkami, sokiem malinowym, konfiturą i z czymkolwiek jeszcze człowiekowi się zamarzy. Ale wiedząc o tym, co oczywiste, nie zapominajmy, że podobnie jak z kawą, z herbatą możemy podziałać o wiele więcej. Poza wypięciem pysznego naparu i dodaniem herbaty do deserów czy koktajli, możemy wykorzystać ją w domu na wiele innych sposobów.

  1. Okłady na zmęczone oczy.

To doskonały pomysł dla wszystkich, którzy narzekają na zmęczenie oczu, pieczenie skóry wokół oczu czy opuchliznę powiek. Wystarczy przygotować mocny wywar z czarnej herbaty i przestudzić go trochę, aby płyn nie był zbyt gorący. Następnie zamaczamy w nim płatki kosmetyczne i nakładamy je na oczy. Najlepiej położyć się z nimi na kanapie, włączywszy wcześniej przyjemną, relaksacyjną muzykę. Herbata ma łagodzące działanie, zarówno dla skóry wokół oczu, jak i dla zmęczonych gałek ocznych.

Okłady

  1. Nawóz i odżywka dla roślin.

Napar herbaciany znakomicie sprawdzi się jako naturalny nawóz dla roślin, na przykład kwiatów doniczkowych, które hodujemy w domu. Jego zaletą z pewnością będzie też o wiele atrakcyjniejsza cena w stosunku do specyfików dostępnych w kwiaciarniach. Wystarczy raz na tydzień podlewać kwiaty wystudzoną herbatą, aby zapewnić im zdrowie i piękno.

Kwiaty

  1. Farbowanie włosów.

Mocny napar herbaciany może pomóc podkreślić ciemne refleksy we włosach, ale też ukryć pierwsze oznaki siwizny. W tym celu należy przygotować bardzo mocny napar herbaciany i odstawić go na pół doby. Następnie nakładamy go na włosy i spłukujemy po około pół godziny. Oczywiście skuteczność farbowania włosów herbatą nie będzie aż tak duża, jak w przypadku zastosowania standardowej farby do włosów, ale też jest to metoda w pełni naturalna, pozbawiona chemicznych składników, a zwłaszcza bardzo szkodliwego amoniaku.

Włosy

To dopiero początek długiej listy niestandardowych sposobów na wykorzystanie herbaty w domu i w ogrodzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.