Nietypowe wykorzystanie herbaty, cz. II

Dziś ciąg dalszy niestandardowych sposobów na wykorzystanie naparu herbacianego. Które znane? A które już wypróbowane?

  1. Środek na roślinne szkodniki.

Herbata, podobnie jak kawa, sprawdzi się jako skuteczny odstraszacz mszyc i innych owadów, które atakują rośliny. Chemiczne środki z pewnością wyczyszczą też kieszeń, bo są zdecydowanie droższe niż takie naturalne sposoby. A przy tym, co z natury, to wiadomo, że zdrowsze. Rośliny zaatakowane przez szkodniki należy podlać bardzo mocną herbatą. Ważne tylko, by wcześniej ją dobrze przestudzić. Inaczej możemy doprowadzić do śmierci nie tylko mszyc, ale też roślinki.

Mszyce

  1. Sposób na nieprzyjemny zapach stóp.

To zaskakujące, ale naprawdę skutecznie. Wiele osób zmaga się z tym problemem, więc kiedy wszystkie inne środki na poprawę zapachu stóp zawodzą, warto skłonić się ku temu. Do kuracji potrzebny jest napar z kilku torebek herbaty. Należy go dobrze zaparzyć, odstawić na chwilę, że przestygł i nie poparzył skóry, a potem moczyć stopy w naparze. Warto powtarzać tę czynność, żeby nieprzyjemny zapach nie wrócił.

Stopy

  1. Środek do czyszczenia mebli i luster.

Kolejne ciekawe wykorzystanie herbaty, tym razem przy domowych porządkach. Mocną herbatę można zwilżyć ściereczkę przeznaczoną do czyszczenia lub wlać ją do spryskiwacza (takiego, jak do kwiatków). Herbata jest lepsza do czyszczenia luster niż woda, bo nie pozostawia smug. W przypadku mebli z kolei podkreśla kolor i daje wyjątkowy połysk. Warto pamiętać, że ten sposób pielęgnacji nadaje się wyłącznie do ciemnych mebli. Jasne mogą zostać zniszczone przez takie zabiegi. A więcej o tym w kolejnym punkcie.

Meble

  1. Naturalny barwnik do tkanin.

Skoro herbatę można wykorzystać jako środek do podkreślenia koloru włosów, to czemu by nie wykorzystać jej do barwienia innych materiałów. Przy użyciu naparu herbacianego można zabarwić papier i wykorzystać go do produkcji ręcznie wykonanej papeterii lub kartek z życzeniami. Może tez posłużyć do zabarwienia tkanin na żółtawy czy brązowy kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.