Bamboo tea…

…czyli herbatka bambusowa dziś na tapecie. Zaparzana z liści bambusowych, nie ma za wiele wspólnego z prawdziwą herbatą (może poza barwą, bo po zaparzeniu przyjmuje kolor złotawo-zielonkawy, więc podobny do odcienia naparu z białej herbaty). Zaliczana jest zatem do herbat ziołowych. Gdzie dostać liście bambusowe? Jak zaparzyć napar? Co pożytecznego możemy mieć z jego picia?

Bambus do parzenia

To typowo egzotyczna roślina, więc nie sposób wyhodować ją w naszym klimacie i warunkach pogodowych. Od tysiącleci znana jest ze swoich pożytecznych właściwości, ale oczywiście wykorzystywana jest nie tylko w ziołolecznictwie, ale też w wielu innych dziedzinach życia. Drewno pozyskiwane z drzewa bambusowego wykorzystuje się do produkcji mebli i ich elementów, a także innych artykułów gospodarstwa domowego i dodatków dekoracyjnych. Pędy bambusa są stałym składnikiem orientalnej kuchni w Chinach czy innych okolicach Dalekiego Wschodu. Suszone liście służą za to do przygotowania leczniczego naparu. Ponieważ niemożliwe jest pozyskanie liści bambusowych naturalnie w naszych warunkach, pozostaje przywiezienie ich z dalekiej podróży albo zakup w sklepie zielarskim stacjonarnie lub przez internet. Na szklankę gorącej wody potrzeba niewielkiej ilości liści. Można je zalać wrzątkiem lub lekko przestudzoną wodą, o temperaturze około 85 stopni. Już po 3 minutach herbatka jest gotowa do picia. Raz wykorzystane liście można też zaparzyć kolejny raz.

Napar z bambusa

Lecznicze właściwości bambusowego naparu

Warto stosować Bamboo tea z uwagi na jej liczne właściwości:

  • Ma dużą zawartość przeciwutleniaczy i błonnika, dlatego też wspiera nasza naturalną odporność i reguluje procesy trawienne.
  • Wspiera odchudzanie, a przy tym niweluje tak frustrujący przy wielu dietach efekt jo-jo.
  • Ma pozytywny wpływ na obniżanie poziomu cukru we krwi, dlatego sprawdza się w profilaktyce cukrzycowej.
  • Jest bogata w mikroelementy, dlatego wspiera prawidłową gospodarkę mineralną organizmu człowieka.
  • Z uwagi na dużą zawartość krzemionki pozytywnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.