Herbaciany detoks organizmu na wiosnę

To już dzisiaj – pierwszy dzień tak długo wyczekiwanej wiosny. Wiadomo, że o tej pięknej porze roku ciepłe promienie słońca budzą wszystko i wszystkich do życia. Z zimowego snu przebudza się również nasz organizm i tak jak w naszych domach i ogrodach przeprowadzamy wiosenne porządki, tak też powinniśmy oczyścić nasze ciało z zalegającym w nim toksyn. Herbaciany detoks to szybki, zdrowy i aromatyczny oraz bezpieczny sposób na oczyszczenie organizmu i przyśpieszenie metabolizmu. 

Ziołowy wiosenny detoks 

herbata na detoks
herbata oczyszczająca

Herbaciany detoks polega na przygotowaniu ziołowych naparów, które skutecznie i szybko pozwolą oczyścić oraz wzmocnić organizm. Restrykcyjne głodówki mogą być bardzo ryzykowne, a stosowanie herbatek oczyszczających i naparów ziołowych jest niezwykle skuteczne i bezpieczne dla osłabionego zimą ciała. Wraz z początkiem wiosny warto zapoznać się z dobroczynnym działaniem herbat i ziół oraz ich mieszanek, które pozwolą pozbyć się trujących toksyn.

Zanim przystąpimy do herbacianego detoksu musimy się zastanowić na jakich efektach najbardziej nam zależy. Dzięki herbatkom oczyszczającym możemy przyśpieszyć metabolizm i spalanie tłuszczu, pozbyć się złogów w jelitach, a także poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci. Odpowiednio dobrane zioła poprawią też nasz nastrój i zniwelują uczucie zmęczenia, dzięki czemu będziemy pełni energii na wiosnę. Jednak stosując taki detoks, trzeba również pamiętać o zdrowym odżywianiu (4-5 posiłków dziennie w równych odstępach), spożywaniu dużej ilości wody, ograniczeniu używek (w tym kawy), wyeliminowaniu tłustych, ciężkostrawnych potraw. Warto również ograniczyć mocny makijaż, aby skóra mogła swobodnie oddychać.

Jakie herbatki oczyszczające stosować?

ziołowa herbata

Wiosenny detoks ciała najlepiej zacząć od środka, czyli od oczyszczenia jelit i wątroby oraz przyspieszenia metabolizmu. Zielona i biała herbata oraz aloes oczyszczają jelita, a dodatkowo wspomagają przemianę materii. Zielona herbata zwiększa produkcję kwasów żółciowych, a przez to wspomaga trawienie, a do tego redukuje wzdęcia. Chcąc oczyścić wątrobę powinniśmy sięgnąć po ostropest plamisty oraz mniszek lekarski i łopian większy. Ziele fiołka trójbarwnego, skrzyp, pokrzywa oczyszczą skórę, wzmocnią włosy i paznokcie. Wskazane są osobom z cerą tłustą i mieszaną oraz trądzikową. Aby szybko pozbyć się zbędnych kilogramów, trzeba sięgnąć po czerwoną herbatę, herbatki z cynamonem, kardamonem i imbirem, które rozgrzewają od środka i przyśpieszają spalanie tłuszczu. Popijając ziołowe herbatki dbamy również o drogi moczowe, a w naszym ciele nie zatrzymuje się woda.

Kobiety w ciąży i karmiące oraz osoby leczące się na choroby przewlekłe powinni skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem ziołowego detoksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.