Słodycze do kawy

Jakże wielu z nas sięga po słodycze do kawy: panie w biurach, mężczyźni za kierownicą i studenci podczas długich wykładów. Jednak sięganie po pierwszy z brzegu wafelek lub fantazyjne ciasteczko często niweluje właściwy smak kawy, zamiast ją delikatnie podkreślać. Które słodycze uzupełniają się ze smakiem małej czarnej?

Czekoladki i wafelki

Croissant z kawąGorący i aromatyczny napar z ekspresu ma intensywny, lekko gorzki, charakterystyczny posmak. Można go złagodzić, dodając niewielką ilość cukru lub sięgając po niezbyt słodkie przekąski. Najlepiej wybrać dodatki o konkretnym smaku, jak na przykład wafelki Prince-Polo albo gorzką czekoladę Milka. Do espresso pasuje także klasyczny wafelek Kit Kat. Dlaczego? Wynika to z ich składu: zawierają duże ilości ziaren kakaowca, które podkreślają smak kawy. Zdecydowanie nie polecam sięgania po wymyślne nadziewane batoniki i czekoladki z bombonierek, ponieważ ich płynne nadzienie zawiera często spore ilości cukru i sztucznych zapachów, które zdominują smak napoju. Gdzie można kupić dobre słodycze do kawy? Na przykład w jednej z wielu hurtowni słodyczy w Warszawie, zamówić z internetowych portali lub też kupić w niewielkim osiedlowym sklepiku. Możliwości jest mnóstwo, bo słodycze otaczają nas wszędzie.

Bakalie i torciki

Ciastka i ciasteczkaBakalie nie sprawdzą się zbytnio jako przekąska do kawy. Jedynym wyjątkiem są orzechy, a konkretnie te orzechy laskowe, włoskie i nerkowca. Są delikatne, często można je spotkać oblane w czekoladzie lub… polewie kawowej! W przypadku domowych ciast dobrze jest sięgnąć po kawowe torciki i tiramisu. Desery lodowe, pączki z kawowym kremem i kawowe puddingi są bardzo dobrymi dodatkami do lekkim napojów na bazie mleka i syropów smakowych, jak na przykład cappuccino i latte.

Złoty środek

Mrożona kawaZ kawą jest jak z klasyczną „małą czarną” sukienką. Niby skromna, niby bez dodatków, a jednak od lat króluje na wybiegach w szafach tysięcy kobiet na całym świecie. Podobnie i kawa – niby sama w sobie jest stosunkowo uboga, jednak z niewielkim dodatkiem mleka lub śmietanki można stworzyć niesamowity napój, bogaty w swoim smaku i intensywnym aromacie. Jeśli nie przepadasz zbytnio za słodyczami, to spróbuj kilku innych wariantów smakowych kawy niż tą, którą pijasz na co dzień. Jeśli zaś jesteś łakomczuchem, to zacznij sięgać po dobre i zdrowe przekąski, a najlepszym wyjściem jest nauczenie się delektowania samym smakiem jednego z najbardziej popularnych napoi na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.