Domowe maseczki z zieloną herbatą

Zielona herbata ma zbawienne znaczenie dla zdrowia nie tylko podawana zewnętrznie jako napój. Z powodzeniem można ją wykorzystywać do przygotowania domowych kosmetyków. Ma dużą zawartość przeciwutleniaczy, więc przyczynia się do hamowania starzenia skóry. Poza tym ma właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Często można ją znaleźć w gotowych kosmetykach, zwłaszcza do cery wrażliwej i tłustej albo mieszanej, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zaopatrzyć się w takie zdrowe specyfiki.

Maseczka miodowa

Składniki:

  • 1 łyżka zielonej herbaty liściastej,
  • 3-4 łyżki płynnego miodu.

Herbatę zaparzamy w małej ilości wody. Gdy wystygnie odsączamy liście, aby pozostały jeszcze wilgotne. Do liści wlewamy miód i mieszamy, aby składniki się połączyły. Tak przygotowaną papkę nakładamy na twarz na około 15-20 minut. Zmywamy po tym czasie letnią wodą. Maseczka ma działanie odmładzające i rozjaśniające.

Miód

Oczyszczająca maseczka

Składniki:

  • 1 łyżeczka zielonej herbaty liściastej,
  • 3-4 łyżki mąki ryżowej,
  • 1 łyżka soku z cytryny.

Herbatę zaparzamy normalnie. Pozostawiamy do ostygnięcia. Do wykorzystania będzie tylko 3 łyżki napoju, a pozostałą herbatę oczywiście możemy wypić. Do naparu dodajemy mąkę ryżową i świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Całość mieszamy na jednolitą masę. Nakładamy na twarz umytą uprzednio żelem oczyszczającym. Pozostawiamy na około 20 minut, a następnie zmywamy ciepłą wodą. Maseczka oczyszcza skórę – pomaga pozbyć się zaskórników i usuwa nadmiar sebum, dlatego jest najlepsza do cery tłustej, mieszanej i trądzikowej.

Cytrynka

Maseczka łagodząca

Składniki

  • 1 łyżeczka zielonej herbaty,
  • 1-2 łyżki gęstego jogurtu naturalnego lub zsiadłego mleka,
  • 1 łyżeczka soku z cytryny.

Herbatę przygotowujemy jak do poprzedniej maseczki. 2 łyżki naparu łączymy z jogurtem naturalnym lub zsiadłym mlekiem i sokiem z cytryny. Ważne, by jogurt lub mleko były naprawdę gęste, bo w przeciwnym wypadku maseczka może szybko spłynąć ze skóry. Nakładamy ją od razu na twarz. Zmywamy po 15-20 minutach. Maseczka ma działanie przeciwzapalne, oczyszczające i odżywiające.

Jogurt naturalny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.