Herbata Ning-hong

Oto kolejny hit z dalekiej Azji – herbata Ning-hong to specjalna mieszanka prawdziwej herbaty gatunku Camelia Sinensis oraz kłączy pochrzynu, liści malwy i owoców głogu. Już w 1930 roku zaczęła podbijać rynek brytyjski i amerykański, a ostatnimi czasy robi furorę w polskiej sieci.

Herbata Ning-hong  – właściwości zdrowotne

Właściwości zdrowotne herbaty Ning-hong  wynikają z działania jej poszczególnych składników:

  • Camelia Sinesis – stanowi 76% zawartości mieszanki. Czarna herbata Ning-hong jest bogata w przeciwutleniacze
  • Kłącze pochrzynu – 15% zawartości herbaty; Zawiera duże ilości witaminy A, C, wapń, potas oraz żelazo. Pobudza metabolizm oraz wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe. Pomaga w zapaleniu górnych dróg układu oddechowego oraz przy problemach z układem pokarmowym. Kłącze działa grzybobójczo i przeciwzapalnie.
  • Liście malwy – 5% mieszanki; malwa wzmacnia naczynia krwionośne, pomaga przy nieżycie żołądka, zmniejsza dolegliwości przekwitania i reguluje miesiączki, a także łagodzi chrypkę i suchy kaszel.
  • Owoc głogu – 4% herbaty; obniża ciśnienie krwi i rozszerza naczynia krwionośne, dobroczynnie działa na układ sercowo-naczyniowy, zawiera bardzo dużo witaminy C, a także witaminę A oraz B. Dodatkowo reguluje działanie układu pokarmowego i procesu wypróżniania.

Jak działa herbata Ning-hong?

Jak widać, herbata ma silne właściwości moczopędne, jednak nie należy ich łączyć z produktem wspomagającym odchudzanie. Napar po prostu oczyszcza organizm od wewnątrz i pomaga pozbyć się nadmiaru gromadzonej wody. W żaden sposób nie spowoduje magicznej utraty nadmiary kilogramów – to można osiągnąć jedynie dobrą dieta oraz ruchem fizycznym! Nie dajcie się nabrać, że to prawdziwe chińskie cudo na wszelkie problemy z wagą.

Herbata Ning-hong  wymaga około 5-6 minut parzenia pod przykrywką. Z jednej torebki można przygotować dwie porcje po 200ml. Drugie parzenie jest nieco bardziej wartościowe. Napar, dzięki wysokiej zawartości gatunku Ning-hong ma owocowy, słodki i świeży smak.

Jeśli szukacie dobrych ziołowych herbatek na konkretne dolegliwości to polecam moje wpisy:

Herbata na trawienie

Ziołowa herbata na kaszel

Jakie herbaty na letnie zatrucia?

Herbaciane wsparcie dla naszych włosów

Pyszna herbatka na odchudzanie

Cytryniec – łagodzi stres, wspomaga mózg i odmładza!

Napar z głogu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.